Společnost Epson prodala 50 milionů inkoustových tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami

07.10.2020

Poprvé uvedla společnost Epson na trh inkoustové tiskárny s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami (nyní na mnoha trzích známých jako EcoTank) v říjnu 2010 v Indonésii. Od té doby tato technologie postupně expandovala do stále více zemí. V roce 2019 již byla na trhu v 170 zemích a regionech. V důsledku toho objem celosvětového prodeje inkoustových tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami nedávno dosáhl 50 milionů kusů. Díky tomu, že Epson eliminuje používání plastů, které jsou hlavní složkou inkoustových kazet, se odhaduje snížení emisí CO2 přibližně o 166 000 tun[1] v porovnání s tiskárnami, které používají inkoustové kazety.

Technologie EcoTank vstoupila na trh nejprve v rozvojových zemích a až poté pronikala do rozvinutých ekonomik. Díky tomu zaznamenala, že její modely s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami představují každoročně rostoucí procento z celkového trhu inkoustových tiskáren. V důsledku toho si společnost Epson, která se pyšní silným povědomím o značce a rozsáhlým sortimentem produktů, deset po sobě jdoucích let udržuje nejvyšší podíl[2] na celosvětovém trhu tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami.

19953185_96747322-1d5f-4eaf-b53c-8640f3106c9e

Rychlé změny ve společnosti se během fiskálního roku 2020 dotkly změn v prostředí tisku v kancelářích i vzdělávacích institucích. Ve všech segmentech bude Epson i nadále nabízet mnohem nižší náklady na tisk než konkurence a bezkonkurenční environmentální profil, takže se zákazníci nemusí obávat nákladů na tisk a dopadů na životní prostředí.

* Upozorňujeme, že názvy produktů a jejich dostupnost se mohou lišit v závislosti na zemi a regionu.

[1] Objem snížení emisí CO2 ze spotřebních materiálů byl vypočten porovnáním celkového počtu lahviček s inkoustem prodaných do srpna 2020 s počtem cartridgí potřebných k vytištění stejného množství a jejich přepočtem na ekvivalent CO2. Emise CO2 byly vypočítány na základě podmínek hodnocení společnosti Epson, které zohledňují dopady spotřebních materiálů a výroby dílů. Skutečné emise CO2 se mohou lišit v závislosti na použití tiskárny zákazníkem. Co se hodnotilo: Inkoustové kazety a obaly; lahvičky s inkoustem tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami a obaly (vypočteno na základě náhradních inkoustových kazet a lahviček s inkoustem).

[2] Na základě počtu celosvětově prodaných tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami od roku 2010 do srpna 2020. Nejvyšší podíl, pokud jde o počet tiskáren s inkoustovými nádržkami prodaných po celém světě v letech 2010 až 2019 podle průzkumu společnosti IDC (Zdroj: IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker 2020Q2)

Často používané

 

O společnosti Epson

Společnost Epson je globálním technologickým lídrem, který propojuje lidi, věci a informace pomocí nebývale efektivních, kompaktních a precizních technologií. Společnost se soustředí na to, aby přinášela inovace a překonala očekávání zákazníků v oblasti inkoustového tisku, vizuální komunikace, přenosné elektroniky a robotiky. Epson je rovněž hrdý na to, že pomáhá spoluvytvářet udržitelnou společnost, stejně tak jako své dlouhodobé snahy o naplnění Cílů udržitelného rozvoje OSN.

Globální korporace Epson Group vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku dosahuje ročních prodejů v hodnotě přesahující 1 miliardu JPY. global.epson.com

Environmentální vize 2050 – eco.epson.com 

Novinky

10.10.2022

Seminář - Interaktivní displeje Optoma a jejich využití ve školství

Poprvé ve spolupráci se společností Optoma Europe Ltd. jsme dne 6. října 2022 uspořádali seminář pro pedagogy a ředitele škol. Prezentovány byly nejnovější produkty, které představují pokrok v efektivitě práce a zjednodušení výuky na všech stupních vzdělávání.

detail
23.11.2020

Projektory Epson si získaly oblibu v České televizi

V České televizi hledali nové projekční řešení pro konferenční místnost generálního ředitele, jež by splňovalo přísné nároky na kvalitu obrazu. Ideální volbou se stalo řešení od inovátorů projekčních technologií UGO! Media, kteří náročné zadání dokonale splnili pomocí speciální projekční plochy a projektoru Epson.

detail
19.10.2020

Společnost Epson uvádí na trh novou tiskárnu ideální pro uživatele pracující z domova nebo pedagogy, kteří potřebují multifunkčnost, rychlé nastavení a vysokou rychlost tisku

Nová tiskárna je ideální pro uživatele pracující z domova nebo pedagogy, kteří potřebují multifunkčnost, rychlé nastavení a vysokou rychlost tisku.

detail
15.10.2020

Společnost Epson uvádí na trh dvě nová udržitelná tisková zařízení, která podporují produktivitu zaměstnanců a efektivitu při práci z domova

Společnost Epson uvádí na trh dvě nová udržitelná tisková zařízení, která podporují produktivitu zaměstnanců a efektivitu při práci z domova WorkForce Pro WF-4745 – nejdostupnější firemní multifunkční tiskárna od Epsonu – přináší rychlost a kvalitu firemního tisku s praktickými vysokokapacitními inkoustovými zásobníky a dvěma zásobníky papíru EcoTank L6580 – umožňuje několika měsíční tisk bez nutnosti doplnění inkoustu s mimořádně nízkými náklady

detail
15.10.2020

Epson uvedením WorkForce DS-730N zjednodušuje digitalizaci a pomáhá minimalizovat manipulaci s papírem

Epson uvedením WorkForce DS-730N zjednodušuje digitalizaci a pomáhá minimalizovat manipulaci s papírem Inovativní firemní skener navržený pro zefektivnění pracovních toků s řadou funkcí pro snímání dokumentů

detail